Український художник показав своє бачення японської трагедії

Gazeta.ua

Gazeta Ukraine: http://www.gazeta.ua/articles/culture-newspaper/379411

Вчора у Посольстві України у Великій Британії відкрилася виставка AFTERMATH (НАСЛІДКИ), присвячена 25-річчю Чорнобильської трагедії, на якій представлено роботи українського художника-нонконформіста Василя Сада.

Лондонська галерея ArteLia, директором якої є Рогова Лілія, співпрацює з одеським художником, вперше представила вже відомі в Україні роботи Сада лондонській публіці. Виставка була урочисто відкрита послом України у Великій Британії Володимиром Хандогієм.

Серед запрошених гостей були посли Білорусі, Росії, Азербайджану, та представники посольств, українсько-британської бізнес-еліти, та представники ЗМІ. Серед інших гостей були Андрій Толстой-Милославський, куратори Tate Britain, Єпископ Гліб Лончина (Українська Католицька Церква у Великій Британії), колекціонери, відома письменниця Абір Даджані Тукан, ресторатор Чиро Помодоро тощо.

В центрі уваги виставки робота Сада 1986 року – мистецький відгук художника на трагічні чорнобильські події. Також відвідувачам були представлені інші роботи художника періоду 1981-2011. Одну з них Василь Сад створив у відповідь на японську катастрофу, яка немало в чому нагадує трагедію, пережиту Україною 25 років тому.

Василь Сад – один із ключових представників українського абстрактного мистецтва, представленого одеською групою нонконформістів “Мамай”. На противагу усталеному соціалістичному реалізму художники цієї групи приділяли особливу увагу фольклорній складовій у мистецтві та формуванню відчуття національної ідентичності. Сад працює у різних художніх техніках та з різними матеріалами. Особливо чуттєвими та експресивними є його роботи з металом, в яких художник рефлектує над переломними історичними подіями та долею українського народу.

Василь Сад народився 1948 року, живе і працює в Одесі. Роботи художника знаходяться у колекціях Національного музею України, Музею сучасного мистецтва, а також важливих приватних колекціях США, Великої Британії, Канади, Росії та України.

фасадный камень натуральный камень природный камень декоративный камень купить мрамор контекстная реклама гугл оптимизация конверсии сайта

© 2008 - 2011. All rights reserved
Created by