Чорнобильські картини показують у Лондоні

“Газета по-українськи” №1209 за 19.04.2011. Рубрика Культура

фото з сайта www.artelia.kino7.com

Картина одеського художника Василя Сада, яку він створив 1986-го після аварії на Чорнобильській АЕС. Її разом з іншими картинами митця показали на виставці в українському посольстві в Лондоні

12 квітня в Посольстві України у Великій Британії відкрили виставку “Наслідки” до 25-річчя Чорнобильської катастрофи. На ній представили роботи одеського художника 62-річного Василя Сада. Вони виконані на іржавих і продірявлених листах металу.

— Зубилом довбаю метал, потім зверху нашаровую фарбу, — каже автор. На виставку не приїхав. У такій техніці почав працювати 1985-го. — Раніше в нас це не сприймали, навіть не можна було показати. Картини припадали пилом у моїй майстерні.

Василь Сад є членом одеської мистецької групи “Мамай”. У 1970-х проводили нелегальні виставки. Невдовзі після аварії на реакторі Сад створив першу картину на чорнобильську тематику.

— Це коричневий лист металу, розірваний наче після вибуху. Під ним червоне тло. Місцями лист вкритий чорною фарбою. Барви символічні. Червоне — то любов, а чорне — то журба, тобто життя і смерть. Співзвучну роботу зробив після нещодавньої аварії на “Фукусімі” в Японії.

Костянтин БАРАНОВ

фасадный камень натуральный камень природный камень декоративный камень купить мрамор контекстная реклама гугл оптимизация конверсии сайта

© 2008 - 2011. All rights reserved
Created by